27sty2022

Projekt „Ja w świecie bankowości”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w naszej szkole realizowany jest projekt pn. „Ja
w świecie bankowości” współfinansowany przez Narodowy Bank Polski.

W projekcie biorą udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczęszczający na świetlicę szkolną.

W pierwszych warsztatach udział wzięli uczniowie z klasy 2c. Przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy wypełnili pretesty w celu dokonania weryfikacji wiedzy z zakresu bankowości.

Warsztaty rozpoczęto od krótkiego wprowadzenia uczniów w temat spotkania,
a następnie uczniowie obejrzeli edukacyjną prezentację przedstawiającą historię pieniądza.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały animację, w której to poruszano zagadnienia takie jak: handel wymienny, płacidła, złotnicy, kwit depozytowy.

Następnie uczestnicy warsztatów otrzymali do wykonania zadanie – narysowanie i pokolorowanie wybranej przez siebie formy pieniądza. Z powstałych prac wykonano tematyczny zbiorczy plakat, którego zdjęcie zamieszczono poniżej.

Uczniowie przyznali, że temat warsztatów nie był łatwy, ale ciekawy.