09lut2022

Rozstrzygnięcie konkursu dla czytelników biblioteki szkolnej „Magiczna moc fantasy – Kraina stworów”.

Konkurs dla uczniów klas 1-3 pn. „Magiczna moc fantasy – Kraina stworów” został właśnie rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz rozwijanie ich zdolności plastycznych i kreatywności, a przedmiotem oceny konkursowej była kukiełka przedstawiająca postać z wybranej powieści lub opowiadania z gatunku literatury fantasy.

Na konkurs wpłynęło aż 35 prac młodych czytelników– kukiełek przedstawiających różnych bohaterów literatury fantasy. Był Smok Wawelski i Królowa Śniegu, Elza i Mała Syrenka, Pinokio, Ambroży Kleks oraz wiele innych postaci. Wykonanie wszystkich prac wymagało dużego zaangażowania uczniów i świetnej znajomości literatury fantasy.

Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor wybrało trzy najciekawsze kukiełki, które będą reprezentowały SP nr 143 na XXI Festiwalu Bibliotek Szkolnych.

Są to prace: Gabrysi Górskiej z kl. 3b, Illiany Zarichny z kl. 2a i Dominiki Komorowskiej z kl. 1b.

Oprócz tego kilku autorów prac otrzymało wyróżnienia szkolne.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, zwyciężczyniom gratulujemy. Dziękujemy także nauczycielkom: pani Renacie Kokot, pani Małgorzacie Słowik oraz pani Karolinie Wardenckiej za zaangażowanie i koordynację prac przy tworzeniu kukiełek w swoich klasach.

W imieniu Komisji Konkursowej
nauczyciel – bibliotekarz

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.