23lut2022

Rozstrzygnięcie konkursu dla czytelników biblioteki szkolnej pt.: „Magiczna Moc Fantasy – Fantastyczne! Polecam.”

Konkurs dla uczniów klas IV – VI pn.„Magiczna Moc Fantasy – Fantastyczne! Polecam!” został właśnie rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz rozwijanie ich zdolności plastycznych i kreatywności, a także rozszerzanie kompetencji informatycznych z poszanowaniem praw autorskich.

Przedmiotem oceny konkursowej był plakat rekomendujący wybraną pozycję z gatunku literatury fantasy. Inspiracją do wykonania prac była lektura książek : „Harry Potter” autorstwa J.K. Rowling, „Opowieści z Narnii” autorstwa C.S. Lewis oraz „Władca Pierścieni” i „Hobbit” autorstwa J.J.R. Tolkien

Jury wybrało trzy najciekawsze prace, które będą reprezentowały SP nr 143 na XXI Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Są to prace: Ady Owczarek z kl. 4a, Katarzyny Raszewskiej z kl. 5a i Alicji Rydzek z kl. 5a. Pozostałe prace przysłane na konkurs otrzymały wyróżnienia szkolne.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

nauczyciel – bibliotekarz Elżbieta Pietrzykowska – Tomczak
nauczyciel informatyki Wiesław Burda

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.