28lut2022

Solidarni z Ukrainą

W związku z toczącym się na Ukrainie konfliktem zbrojnym, dramatyczną sytuacją ludności cywilnej i solidarnością z naszymi Sąsiadami pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi organizujemy zbiórkę rzeczy z przeznaczeniem dla mieszkańców Ukrainy.

Potrzebne są:

• koce termiczne, śpiwory, pościel, materace (w opakowaniach),
  • ubrania, płaszcze przeciwdeszczowe, bieliznę damską, męską i dziecięcą,
  • środki czystości, pieluchy dla dzieci i dorosłych, podpaski, ręczniki,szczotki i szczoteczki, ręczniki papierowe,
  • talerze, sztućce, najlepiej biodegradowalne, silikonowe lub plastikowe
  • maseczki, środki antyseptyczne,
  • woda butelkowana,
  • dania gotowe i w puszkach, makarony, suszone owoce, batony energetyczne, płatki śniadaniowe,
  • zapałki, baterie, latarki, świece,
  • powerbanki, ładowarki różne stare też,
  • kredki, kolorowanki dla dzieci,
  • karty startowe do telefonu najlepiej już aktywowane,
  • zestawy wyposażenia medycznego.

Dary przyjmowane są

• w siedzibie naszej szkoły

oraz w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, budynek B, w kancelarii głównej:

• od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00,
  • w sobotę i niedzielę w godz. 9:00 – 15:00,
  • w innych godzinach dary można zostawiać w dyżurce Straży Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104, wejście od strony pl. Komuny Paryskiej.

Wszystkie osoby, które mają możliwość udzielenia jakiegokolwiek wsparcia proszone są o kontakt mailowy: ukraina@uml.lodz.pl lub telefoniczny 42 638 49 99.Szczegółowe informacje o powyższym przedsięwzięciu dostępne są na stroniehttps://uml.lodz.pl/pomoc-dla-ukrainy/.

Flaga Ukraina i Polska
Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.