02maj2022

Dzień Zdrowia 2022

W kwietniu obchodziliśmy Dzień Zdrowia. W tym roku skupiliśmy się na zdrowiu psychicznym. Zadaniem każdej klasy było stworzenie Klasowego Dziennika Wdzięczności.

Uczniowie mieli za zadnie wypisać dowolną ilość zdarzeń, sytuacji, za które poczuli się wdzięczni danego dnia. Skąd ten pomysł? Często w naszym życiu koncentrujemy się na tym co nas nie satysfakcjonuje, co nam się nie udało… Dziennik wdzięczności miał pomóc zwrócić uwagę na nawet najdrobniejsze pozytywy, ułatwić wyjście z pułapki pesymizmu. Psycholog Robert Emmons dowiódł, że prowadzenie dziennika wdzięczności zwalcza stres i podnosi poziom poczucia szczęścia. 

Poniżej przedstawiamy prace poszczególnych klas. Gratulujemy klasom 2C i 7A, które najlepiej wykonały Dziennik Wdzięczności.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.