18maj2022

Nasi uczniowie w czołówce najlepszych historyków

Z wielką dumą informujemy, że uczeń klasy 8c Tomasz Raszewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii a Zuzannie Wiercińskiej z klasy 8a przypadł tytuł finalistki tegoż samego konkursu. Przez cały rok Tomek i Zuzia pod kierunkiem nauczycielki historii Pani Marioli Bolonek niestrudzenie doskonalili swoje wiadomości i pogłębiali posiadaną już wiedzę. Aby dojść do finału Tomek musiał pokonać wielu konkurentów a Zuzia jest jedną z nielicznych dziewcząt, które wzięły udział w zmaganiach historycznych.

Dzięki temu sukcesowi Tomek może wybrać szkołę ponadpodstawową, w której będzie kontynuował naukę bez względu na liczbę uzyskanych punków w tegorocznej rekrutacji.

Sami uczniowie przyznają, że udział w konkursie był dla nich wspaniałą przygodą i mimo ogromu pracy miło wspominają okres przygotowań. Niezmiernie doceniają rolę pani Marioli Bolonek, która niemal codziennie poświęcała czas na przygotowywanie materiałów, rozmowy i sprawdzanie.

Obojgu uczniom i nauczycielce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.