20maj2022

Ogromny sukces Dominiki

Z radością informujemy, że uczennica klasy 8c Dominika Piasecka została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, organizatorem którego jest Łódzki Kurator Oświaty. 

Dominika rywalizowała z najlepszymi uczniami z województwa, a dzięki swojej pracy, determinacji i wiedzy  pomyślnie przeszła eliminacje szkolne, rejonowe i wojewódzkie.  Wielomiesięczna praca została nagrodzona a uczennica znalazła się w grupie  uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Jako laureatka konkursu kuratoryjnego uzyskała pierwszeństwo w naborze do szkoły średniej i od września będzie kontynuowała naukę w Liceum Politechniki Łódzkiej.

Warto podkreślić, że kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w których mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych. Uczestnictwo w nich wymaga od młodzieży wielkiego zaangażowania, czasem wyrzeczeń i wielu godzin pracy.  Jednocześnie, jak podkreśla sama Dominika, była to fascynująca przygoda.

W przygotowaniach do konkursu pomagała nauczycielka języka polskiego p. Julia Makowska- Nastarowicz.

Serdecznie gratulujemy Dominice i  życzymy wielu sukcesów w szkole średniej. 

Zaświadczenie Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego - D. Piasecka
Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.