21paź2022

Ślubowanie uczniów klas 1

14 października 2022r. w dniu Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odbyła się bowiem uroczystość przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 143 naszych pierwszoklasistów! Mali bohaterowie tego dnia już od momentu przyjścia do szkoły byli bardzo przejęci. Na uroczystości pojawić się miała Pani Dyrektor, nauczyciele oraz najważniejsi goście – rodzice, opiekunowie, babcie, dziadkowie, rodzeństwo! Najmłodsi w galowych strojach z biretami na głowach, z dumą przekroczyli próg sali gimnastyczne i już było ok. Pierwszaki pięknie, z dużym zaangażowaniem ale i swobodą, zaprezentowały talenty recytatorskie, muzyczne i taneczne, zaprezentowały swoją wiedzę. Na koniec z drżącymi sercami i paluszkami wyciągniętymi w stronę sztandaru, powtarzały słowa ślubowania. Finałowym momentem było pasowanie „szkolnym ołówkiem” przez Panią Dyrektor Agnieszkę Sasin-Dziuda.

Ukoronowaniem tego szczególnego dnia były pamiątkowe dyplomy, zdjęcia, upominki od dyrekcji szkoły dla klas i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.