24lis2022

Wycieczka PGE Giganty Mocy

10 listopada odbyła się wycieczka uczniów klasy 4A i 6A do Gigantów Mocy w Bełchatowie, która miała na celu zintegrowanie uczniów z Polski i Ukrainy. Pierwszym naszym przystankiem był taras widokowy w Żłobnicy.  Z tarasu podziwialiśmy rozpościerający się widok na bełchatowską odkrywkę węgla brunatnego oraz kominy i obiekty elektrowni Bełchatów, która jest największą w Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym. Następnie udaliśmy się do Bełchatowa, gdzie zwiedzaliśmy interaktywną ekspozycję PGE Giganty Mocy. Dzięki temu w łatwy i przystępny sposób dowiedzieliśmy się, jak powstaje węgiel brunatny, jak go się wydobywa i przetwarza na energię elektryczną w bełchatowskich gigantach. By twórczo i praktycznie zrozumieć te procesy wzięliśmy także udział w warsztatach edukacyjnych – klasa 4A pt. „Czarne Złoto”, klasa 6A „Dwa bieguny”.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, nie możemy doczekać się kolejnej w okresie wiosenno – letnim.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.