02gru2022

Bezpieczny uczeń z Inspekcją Transportu Drogowego

W ostatnich dniach listopada naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Łódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy przeprowadzili z uczniami klas 1- 3 zajęcia poświęcone bezpieczeństwu. Najpierw opowiedzieli najmłodszym o zadaniach, jakie na co dzień wykonują funkcjonariusze w ciemnozielonych mundurach a następnie przypomnieli o tym, jak należy zachowywać się w ruchu drogowym, aby być bezpiecznym. Przedstawili najmłodszym zasady zachowania pieszych na drodze, omówili kwestie stosowania fotelików i pasów bezpieczeństwa przez najmłodszych uczestników ruchu podczas jazdy samochodem. Na koniec zapoznali uczniów z  zasadami zachowania się w autobusach turystycznych oraz komunikacji publicznej.

Największą atrakcją miało być „odwiedzenie” służbowego radiowozu i zapoznanie się z jego specjalistycznym wyposażeniem, jednak pogoda popsuła nam plany, dlatego też uczniów odwiedziła sympatyczna krokodylica – maskotka ITD.

Funkcjonariuszom Inspekcji Transportu Drogowego w Łodzi serdecznie dziękujemy za spotkanie i zapraszamy za rok.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.