13gru2022

Rozstrzygnięcie konkursu „Pięknie czytam”

Dnia 8 grudnia w szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas 2 i 3 pod nazwą „Pięknie czytam”.

Zadanie konkursowe polegało na głośnym czytaniu przez minutę wylosowanego fragmentu, wcześniej wybranej książki. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy drugie i klasy trzecie. W ocenie czytających, jury brało pod uwagę: zastosowanie odpowiedniej intonacji podczas czytania, dykcję i ogólne wrażenie.

Uczestnicy świetnie zaprezentowali swoje umiejętności. Po burzliwej naradzie, komisja przyznała następujące miejsca:

Klasy 2
I miejsce – Władysław Ł. – klasa 2b
III miejsce – Alicja W. – klasa 2a
Wyróżnienie specjalne – Maria L. – klasa 2 a

Klasy 3
I miejsce – Alicja Sz. – klasa 3b
II miejsce – Maria Ś. – klasa 3c
III miejsce – Nikola D. – klasa 3a
Wyróżnienie specjalne – Illiana Z. – klasa 2a

Podczas obrad jury Illiana umiliła wszystkim czas czytając „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w języku ukraińskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dużo sukcesów i wielu przygód z bohaterami czytanych książek.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.