03sty2023

Wsi spokojna, wsi wesoła…

W ostatnim dniu listopada klasy 5a i 7b uczestniczyły w integracyjnej wycieczce do Nieborowa. Uczniowie polscy i ukraińscy mieli okazję zapoznać się z codziennością wsi łowickiej.
Było spotkanie z Babą Jagą i wspólne wykonywanie miotły oraz przypomnienie bajki „Jaś i Małgosia”. Następnie dzieci z przygotowanego wcześniej kruchego ciasta przygotowały paluchy, które następnie wypiekały podczas trwania zajęć.
Kolejną atrakcją dnia było przypomnienie gatunków zbóż i sposobów ich zbiorów. Uczniowie mieli też możliwość młócenia niewielkiej wiązki zboża za pomocą cepa. Na koniec miał miejsce wypiek chleba.
Dzieciom bardzo podobały się wszystkie aktywności ale chyba najbardziej zabawy na świeżym powietrzu: wyścigi na miotłach i przeciąganie liny.