05lut2023

Dni Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Luty rozpoczął się dla uczniów klas ósmych udziałem w Dniu Doradztwa Zawodowego, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi. 

Uczniowie klasy 8A, 8C i 8E uczestniczyli w konferencji, na której pani Wiceprezydent Miasta Łodzi podkreślała jak ważne jest podjęcie świadomej decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Ważnym punktem wydarzenia było zawarcie umowy z firmą “Aqua-Med”, dzięki której obecni  i przyszli uczniowie szkoły nabędą umiejętności praktycznych. 

Dni Doradztwa Zawodowego miały charakter wielowymiarowy, dzięki czemu nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertami innych szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach zawodowych.  

CKZiU przygotowało dla naszych uczniów warsztaty dzięki który zgłębili swoją wiedzę na temat zawodów takich jak: technik weterynarii, technik fotografii i multimediów, technik informatyk, technik tekstronik, technik programista, technik logistyk, technik projektant tekstyliów, technik spedytor, technik analityk. 

Wybór szkoły ponadpodstawowej nie jest łatwy, ale nasi uczniowie są otwarci na poszukiwanie właściwej dla siebie drogi i chętnie czynią to poprzez doświadczanie. 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.