13lut2023

Projekt etwinning TechNoWater

W roku szkolnym 2022/23 w naszej szkole realizujemy międzynarodowy projekt etwinning pt. ”TechNoWater”. Początkowo nazwaliśmy projekt „Beautiful Water” jednak nazwa nie do końca nam odpowiadała dlatego poprosiliśmy wszystkich uczestników projektu jak i całą społeczność szkolną o pomoc w wyborze nowej nazwy i logo projektu i wspólnie wybraliśmy „TechNoWater”.
W projekcie uczniowie współpracując z uczniami ze szkoły partnerskiej z Hiszpanii poznają i analizują aktualne problemy ekologiczne. W pierwszej części projektu uczniowie w szczególności zajęli się globalnym ociepleniem klimatu. Poznając jego istotę, przyczyny oraz analizując wpływ tego zjawiska na Polskę oraz Hiszpanię. W drugiej części projektu skupimy się na problemie niedoboru wody na świecie i jej istoty samej w sobie.

Realizując szereg zadań projektowych uczniowie używają języka angielskiego jako głównego języka projektu. Współpracują ze sobą poprzez platformę etwinning, na której systematycznie zamieszczamy rezultaty projektu na tzw. TwinSpace.

Zakończyliśmy już pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/23, a co za tym idzie udało nam się zrealizować szereg zadań związanych z projektem. Przeczytaj o szczegółach tych zadań.

Logo projektu etwinning TechNoWater
etwinning
Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.