03kwi2023

Konkurs „Słowiańska Dusza”

24 marca odbył się I Konkurs Poezji Śpiewanej, Recytacji i Czytania Performatywnego pt.: „Słowiańska Dusza” organizowany przez 47 LO z Łodzi. Udział w nim wzięli uczniowie łódzkich szkół podstawowych, dla których język polski jest językiem obcym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 8 Hanna i Illia oraz Roman z klasy 5. Uczniowie przedstawili interpretacje wierszy: „Mucha” i „Pokrzywa”. Hania recytowała Inwokację z „Pana Tadeusza” a swoim występem wywalczyła 3 miejsce w konkursie. Roman otrzymał wyróżnienie. Młodzież oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymała, upominki, książki oraz podręczniki pomocne w nauce języka polskiego. Młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.