05kwi2023

Wielki sukces naszych uczennic!

Z nieukrywaną dumą informujemy, że Nicola Jarkowiec z klasy 8e oraz Anna Rajczyk z klasy 8d zostały podwójnymi laureatkami wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty. Obie uczennice dzięki swojej ciężkiej pracy, zaangażowaniu i ogromnej wiedzy otrzymały zaszczytne tytuły: Nicola- laureatki z języka polskiego i historii a Ania- z języka polskiego i języka francuskiego.

Należy zaznaczyć, że konkursy kuratoryjne to jedne z najbardziej wymagających sprawdzianów wiedzy dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnictwo w nich wymaga od młodzieży wielkiej determinacji, wielu wyrzeczeń i godzin wytężonej pracy. 
Dodatkowo Nicola Jarkowiec jest finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Nicola i Anna tym samym są zwolnione z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, za który otrzymają już teraz 100 %, a dodatkowo zapewniły sobie pierwszeństwo przy naborze do szkół średnich.

Mamy nadzieję, że uczniowie młodszych klas, zainspirują się przykładem starszych koleżanek i zechcą powtórzyć w następnych latach ich sukcesy.

Serdecznie gratulujemy Nicoli i Ani i  życzymy wielu sukcesów na ścieżkach dalszej edukacji .
Gratulujemy też ich nauczycielkom: pani Wioletcie Sobieraj, pani Marioli Bolonek i pani Julii Makowskiej – Nastarowicz.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.