03maj2023

Dzień Otwarty 2023

Piątek 21 kwietnia był w naszej szkole Dniem Otwartym. Na spotkanie z Królewną Śnieżką i krasnoludkami zaprosiliśmy dzieci, które w roku szkolnym 2023/ 2024 rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Przybyłych Gości witali nauczyciele i uczniowie starszych klas. Każdy przyszły pierwszoklasista przy wejściu do szkoły otrzymał medal z wizerunkiem bajkowej postaci a rodzic folder promujący szkołę.

W pracowniach, w których na co dzień uczą się uczniowie klas młodszych, dzieciaki układały puzzle z wizerunkiem krasnala, sklejały i ozdabiały koszyczki, do których następnie wkładały wykonane samodzielnie z przygotowanych elementów jabłuszka 3D. Chętni mogli przygotować z gotowych części własne skrzaty. Ponadto dzieci ozdabiały korony królewny, czarodziejskie lustra złej królowej, sklejały domki dla krasnoludków itp. A to wszystko działo się w baśniowej dekoracji sal. W sali gimnastycznej czekał tor przeszkód i pląsy przy muzyce.

Na I piętrze szkoły na małych gości czekały kolejne atrakcje: eksperymenty chemiczne i fizyczne, roboty oraz zajęcia w  pracowni komputerowej. Na przyszłorocznych pierwszoklasistów czekały też pani pedagog i pani psycholog z ciekawymi propozycjami zabaw terapeutycznych. Panie uczące języków obcych przygotowały zabawy z wykorzystaniem zdobytych już umiejętności lingwistycznych.

Głównym punktem uroczystości było przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” przygotowane przez uczniów klas 3 pod kierunkiem wychowawczyń. Dzieciaki popisywały się swoimi zdolnościami aktorskim, wokalnymi oraz tanecznymi. Wszystkim oglądającym bardzo się podobało, żywo reagowali na zdarzenia w bajce, razem śpiewali znane piosenki. Na koniec były gromkie brawa i wspólne zdjęcia.

W czasie, kiedy dzieci były zajęte wesołą  zabawą, rodzice mogli porozmawiać z nauczycielami i dyrekcją, obejrzeć szkołę. Dzień otwarty był okazją do przybliżenia zasad funkcjonowania naszej placówki i zaprezentowania bogatego dorobku szkoły. Na koniec nasi Goście mogli odpocząć w kawiarence przy pysznych ciastach, kawie i herbacie.  

Serdecznie dziękujemy zaproszonym Gościom za liczne odwiedziny, a Rodzicom, uczniom  i Radzie Rodziców naszej szkoły za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.