04maj2023

Klasa 8a i jej praca z drukarką 3D

W marcu uczniowie klasy 8a doskonalili swoje umiejętności w drukowaniu różnych obiektów na drukarce 3D. Mistrzami w zgłębianiu tajników drukowania przestrzennego okazali się Kuba ₰ Kuba. Chłopcy uczyli pozostałych wyszukiwać ciekawych i darmowych(!) obiektów, przygotowywać je do wydruku – ustawiając odpowiednie parametry, no i drukować.

Młodzież przygotowała już 3 obiekty tj. byczka dla pani Ani, dinozaura dla pani Dyrektor i salamandrę meksykańską zwaną axolotlem dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Wszystkie
postacie zostały ozdobione i ustawione na przygotowanej specjalnie dla nich platformie, tak aby jak najlepiej prezentować się w czasie Dnia Otwartego. Należy tu jeszcze dodać, że dwie z trzech postaci są ruchome. Kuba się rozkręca i nadal przeszukuje Internet w celu znalezienia najciekawszych ruchomych obiektów – ma chłopak talent!
Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć prace uczniów.

#laboratoriaprzyszłości

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.