04maj2023

Lekcje informatyki w Laboratorium Przyszłości

Od 21 marca do końca kwietnia uczniowie klas 6B, 7A i 8A pod kierunkiem pani Anny Dąbek poznawali różne urządzenia zakupione przez Dyrektora SP 143 do szkolnego Laboratorium Przyszłości. Współpraca trzech zespołów klasowych zaowocowała powstaniem makiety ze zwierzętami wydrukowanymi na drukarce 3D oraz zdjęć dokumentujących wspólne działania.  

Podczas Dnia Otwartego  prezentowaliśmy wszystkie nasze dzieła tj.: makieta 3D „Tajemnicza Wyspa”, projekty – „Leśna Przygoda, czyli bajka dla dzieci wykonana w Powerpoint z animacją i dźwiękiem” oraz „Cybermatematycy – reaktywacja  czyli kodowanie na dywanie” – zestaw zadań dla przedszkolaków, jak i pokaz robotów szkolnych „Wyścigi Ozobotów”.  

Wszystkie prezentowane prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród odwiedzających. Brawo Młodzi Informatycy! 

#laboratoriaprzyszłości

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.