16maj2023

Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych zaprosił uczniów klas IV-VIII do wspólnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w nieco inny sposób niż zwykle. Każda klasa przygotowała (pod czujnym okiem wychowawcy) prezentację plastyczną (plakat, makieta) lub literacką (przedstawienie, przemowa, recytacja, śpiew) na jeden z wybranych tematów.

W dniu uroczystości mogliśmy podziwiać recytację wiersza, prezentację informacji o Polsce dawnej i współczesnej, poznać wielu narodowych bohaterów oraz podziwiać plakaty i makietę.  Wszystkie klasy wykazały się zaangażowaniem i pokazały, że potrafią pracować zespołowo, by z należytym szacunkiem uczcić nasze święto narodowe.  Punktem kulminacyjnym było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.