18maj2023

Z wizytą w Poznaniu i Biskupinie

W połowie maja uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Poznania i Biskupina. Młodzi podróżnicy wyruszyli bardzo wcześnie rano sprzed naszej szkoły. Dzieci były bardzo podekscytowane, gdyż był to dla niektórych pierwszy wyjazd z nocowaniem poza domem. W Poznaniu uczniowie odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie usłyszeli legendy o powstaniu rogali oraz zapoznali się z ich składnikami i recepturą. Następie uczestniczyli w warsztatach cukierniczych i przygotowali rogale pomagając Rogalowemu Mistrzowi. Widzieli również Ratusz z Koziołkami Poznańskimi, domki budnicze oraz fontanny: Prozerpiny, Marsa i Neptuna. Bardzo przyjemny był również czas spędzony na Malcie, gdzie odbył się zjazd kolejką górską i degustacja lodów.

W Biskupinie dzieciaki zapoznały się z pierwszym osadnictwem oraz dawnym życiem na terenie naszego państwa. Wzięły udział w warsztatach lepienia naczyń z gliny.

Wycieczka była bardzo udana. Dopisała nam pogoda oraz dobre humory. Wszyscy wrócili z pamiątkami oraz nowymi wiadomościami o miejscach, które odwiedzili.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.