07cze2023

Dzień otwarty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

W poniedziałek 5 czerwca uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Na dzieci czekały liczne eko- atrakcje oraz poczęstunek. W jednym z przygotowanych stanowisk uczniowie rozwiązywali krzyżówki o ekologii, w kolejnym zagadki o pszczołach i innych owadach. Można było pobawić się robotami działającymi na panele słoneczne. Kto wsiadł na rower stacjonarny mógł, siłą swoich mięśni, wytwarzać prąd potrzebny m.in.: do ładowania telefonu. Chętni uczniowie rzucali do celu sprawdzając swoją wiedzę ekologiczną. Ciekawym okazał się pokój zagadek, w którym dzieciaki mogły wykazać się wiedzą o przyrodzie i ekologii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kącik plastyczny, w którym można było wyczarować: lisa, bociana, wilka i niedźwiedzia. Niespodziankę przygotowali strażacy, którzy uruchomili w ten upalny dzień kurtynę wodną. Wszyscy wracali do szkoły bardzo zadowoleni z upominkiem lub swoją pracą plastyczną. Dziękujemy za zaproszenie na piknik i świetną zabawę połączoną ze zdobywaniem wiedzy!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.