07cze2023

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

Uroczyste podsumowania wojewódzkich konkursów przedmiotowych i ogólnopolskiej olimpiady dla szkół podstawowych

17 maja w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego podczas uroczystego podsumowania tegorocznych wojewódzkich konkursów przedmiotowych wicewojewoda łódzki Marcin Buchali oraz łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer wręczyli nagrody najlepszym z najlepszych. Tytuł laureata zdobyło 210 uczniów.

Dwoje z nich to laureaci poczwórni, jeden – potrójny, a szesnaścioro to laureaci podwójni – wśród nich dwie nasze uczennice: Nicola Jarkowiec (z języka polskiego i historii) oraz Anna Rajczyk (z języka polskiego oraz z języka francuskiego).

2 czerwca Nicola Jarkowiec, jako finalistka, wzięła udział w uroczystym podsumowaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka polskiego w Auli A4 Wydziału Filologicznego UŁ. Gronu kilkunastu laureatów i finalistów z naszego województwa nagrody wręczył profesor Tomasz Cieślak. Tym razem uczennicy, oprócz mamy, towarzyszyła również Pani Wioletta Sobieraj – nauczycielka języka polskiego.

Warto dodać, że jest to także wielki sukces naszych nauczycieli: Pani Marioli Bolonek, której uczniowie od wielu lat znajdują się w gronie laureatów wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii (w tym roku po raz 7.), a także naszych dwóch polonistek: Pani Wioletty Sobieraj i Pani Julii Makowskiej – Nastarowicz – ich pięcioro uczniów od 2018 roku sięgnęło po najwyższe laury w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z języka polskiego i w ogólnopolskiej OLiJP.

Jeszcze raz gratulujemy sukcesu Uczennicom, ich Rodzicom i Nauczycielom!!!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.