09paź2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku, w pierwszy piątek października obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole również sprawdzaliśmy umiejętności związane z mnożeniem oraz dzieleniem. Uczniowie klas 3a, 4b, 4c oraz 5a rozwiązali tabliczki szczęścia z hasłem przepowiadającym przyszłość, budowali wieże zgodnie z instrukcją, a śmiałkowie rywalizowali również na ilość zbitych „much”.

Uczennice z klas 6a i 6b odpytywały społeczność szkolną ze znajomości tabliczki mnożenia. W nagrodę mistrzynie i mistrzowie zostali obdarowani naklejkami – specjalnymi odznakami. Na korytarzach dziś słychać było na wszystkich przerwach wyniki mnożenia i dzielenia. W tak przyjemny sposób udało się nam powtórzyć podstawy królowej nauk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznych obchodów! 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.