11paź2023

Dziel Się Uśmiechem :)

Zadbane zęby są to zdrowie jamy ustnej oraz całego organizmu. Dlatego też w naszej szkole realizujemy projekt pn.  „Dziel się uśmiechem”, którego organizatorami są Polski Czerwony Krzyż, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz firma Mars Polska. W zajęciach uczestniczą dzieciaki uczęszczające do świetlicy szkolnej. 

Za nami już dwa spotkania, podczas których uczniowie zdobywali wiedzę na temat budowy, roli i funkcji zębów oraz ich rodzajów. Na zajęciach uczniowie poznali powody, dla których trzeba dbać o zęby, wywiązała się dyskusja o zagrożeniach związanych z zaniedbaniem higieny jamy ustnej. 

Zajęcia uatrakcyjniają kolorowe zeszyty ćwiczeń i ciekawostki z życia zwierząt. Na przykład: Czy wiecie, że rekiny mają około trzech tysięcy zębów i mogą je wymieniać co kilka dni a aligatory mają po około 80 zębów i cały komplet uzębienia wymieniają kilkadziesiąt razy w ciągu życia?!

Wniosek nasuwa się jeden: skoro zęby stałe są nam ludziom, dane tylko raz, musimy bardzo o nie dbać. Nowe nam nie urosną…

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.