07lis2023

Zdolni Cybermatematycy w akcji

W październiku pod czujnym okiem Janka Matusiaka – ucznia klasy 8b, jeden z zespołów rozpoczął pracę z programowaniem przy użyciu klocków Lego. Uczniowie wykorzystując tablety i odpowiednią aplikację budowali i programowali stworzone przez siebie pojazdy. Janek przydzielał i kontrolował wykonanie wyznaczonych zadań, wykazywał dużo cierpliwości i talentu, i świetnie odnalazł się w roli „nauczyciela”.

Drugi zespół również budował roboty, ale z Botlandem. Po dwumiesięcznej pracy udało im się rozbudować forbota, czyli pojazd, który przemieszcza się a dodatkowo posiada czujniki wykrywające przeszkody. 

Trzeci zespół – od stron internetowych, również może pochwalić się sukcesami. Dziewczyny dzięki kreatorom stron internetowych stworzyły własne strony i będą je prowadzić przez najbliższe dwa miesiące.  Wielkie brawa!!!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.