21lis2023

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej 

W ramach obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbył się po kilku latach przerwy Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas 1- 8 w dwóch kategoriach: klasy 4-5 oraz 6-8.

Podczas uroczystej gali uczniowie zaprezentowali wybrane utwory. Uczniowie wszystkich klas w odświętnych strojach, z dużym zaangażowaniem wykonali swoje utwory m.in.: „Co to jest niepodległość?”, „Rozkwitały pęki białych róż”, „Dziewczyna z granatem w ręce:”, „Dziś idę walczyć mamo” i inne. Interpretacje niektórych utworów były tak niesamowite, że wywoływały ogromne emocje: łzy, dreszcze i burze oklasków.

W kategorii klas młodszych wszystkie wykonania były tak dobre, że jury przyznało tylko 1 miejsce – dla klas 4c i 5a oraz 2 miejsce – dla klas 4a, 4b i 5b, natomiast wśród klas 6-8 wygrali uczniowie 6a, a do sukcesu niewątpliwie przyczynił się solowy występ Mateusza. Szczególne słowa uznania należą się ósmoklasistom, którzy mimo że nie mają już lekcji muzyki, sami świetnie przygotowali swoje występy.

Dziękujemy za moc wrażeń i gratulujemy występów!

Klasy 4-5

Klasy 6-8

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.