12maj2024

Toruń oczami uczniów klas młodszych..

Dnia 25.04 uczniowie klas 1b i 3a byli na wycieczce w Toruniu. Dzięki p. Oli przewodniczce, zwiedzili Ruiny Zamku Krzyżackiego, Krzywą Wieżę. Mieli okazję zobaczyć Dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik. Jedną z ciekawszych atrakcji były warsztaty piernikowe w Żywym Muzeum Piernika. Każdy uczeń miał możliwość zrobienia od podstaw swojego wymarzonego pierniczka. Toruń to również piękne pomniki  zwierząt, a z każdym wiąże się ciekawa legenda. Po obiedzie uczniowie udali się na spacer na Wiślane Bulwary. Kolejną z atrakcji była wizyta w Domu Legend Toruńskich, gdzie wszyscy mogli nie tylko usłyszeć legendy związane z Toruniem, ale przede wszystkim je zobaczyć i wziąć w nich czynny udział. 

Kto nie był w Toruniu, niech żałuje. To urocze, pyszne, bo piernikowe miasto, które na każdym kroku przenosi nas do cudownego świata  legend.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.