01cze2024

ACH TE MAZURY! 

Klasy 4b, 4c, 6b i 7b rozpoczęły długi czerwcowy weekend już w maju! Ich przygoda rozpoczęła się od zwiedzania Galindii, w której spotkali się z historycznym mieszkańcami tej krainy, poznając ich kulturę i zwyczaje. Wieczorem udali się na spacer wokół Piecek ścieżką edukacyjną. Następnego dnia na uczniów czekała fantastyczna lekcja historii. W Mamerkach, Kwaterze Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych z okresu 2. Wojny Światowej. Dzięki przewodnikowi poznali wiele ciekawostek, a na koniec chętni wspięli się na trzydziestoośmiometrową wieżę widokową. Kolejnym punktem wycieczki była marina w Mikołajkach. Wieczorem ostudziliśmy emocje w jeziorze Wągiel. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Mazurskie Muzeum Edukacji Przyrodniczej, Rezerwat Zakręt oraz Ośrodek Rehabilitacji Bocianów. Strażnicy Parku Narodowego opowiedzieli nam tutejszej faunie i florze. Ostatnim punktem wycieczki był Płock z najdłuższym molo rzecznym w Europie. To były piękne, bardzo aktywne dni, obfitujące w śpiew i wybuchy śmiechu!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.