02lip2024

Półkolonie w naszej szkole

Początek wakacji uczestnicy półkolonii rozpoczęli sportową rywalizacją gry w kręgle w znanej kręgielni Król Kul. Zabawie towarzyszyło wiele pozytywnych emocji i ogrom śmiechu. Swoją sprawność fizyczną uczniowie doskonalili też podczas wizyty w Air Jump w Ksawerowie oraz popołudniowych zabaw z na boisku szkolnym. W pierwszym tygodniu półkolonii nie zabrakło również spotkań ze sztuką. Uczniowie odwiedzili Muzeum Sztuki MS2 oraz Pałac Poznańskiego, gdzie choć przez chwilę mogli wyobrazić sobie jak wyglądało życie w pałacowych salonach wnętrz wśród pięknych przedmiotów oraz obrazów. Nie zabrakło także magicznych wrażeń w czasie obserwacji naszej galaktyki. Podczas wizyty w Planetarium uczniowie dowiedzieli się, że właśnie w czasie wakacji najbardziej widoczny jest pas Drogi Mlecznej, gdzie po zmroku można zobaczyć Trójkąt Letni. Poznali gwiazdy Deneb, Atlair i Wegę oraz wiele innych gwiazdozbiorów. Dla urozmaicenia wrażeń odbyły się także warsztaty kulinarne, na których mali kucharze tworzyli wyjątkowe koktajle owocowe. 

Na zakończenie pierwszego tygodnia półkolonii odbyła się plenerowa dyskoteka z balonami i serpentynami. To była zabawa na 102 🙂

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.