05mar2026

Sejmik Matematyczny 

25 lutego uczniowie klasy 8a Tatiana, Stanisław, Jakub i Mateusz pod opieką nauczycielki matematyki pani Grażyny Drewicz-Mandeckiej uczestniczyli w Sejmiku Matematycznym organizowanym przez XXXI LO w Łodzi mającym na celu popularyzację matematyki wśród uczniów.

Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez nauczyciela matematyki XXXI LO dr Jacka Mańko, w czasie którego poznali historię królowej nauki – matematyki oraz historię liceum.

Kulminacyjnym punktem spotkania był konkurs matematyczny, podczas którego młodzież rozwiązywała zadania o wysokim stopniu trudności, krzyżówki matematyczne, analizowała pod kątem prawdziwości twierdzenia zapisane w języku angielskim. Spośród 18 czteroosobowych delegacji szkół podstawowych z Łodzi i okolic nasi uczniowie w konkursie wiedzowym zajęli wysokie 5 miejsce. Jako pamiątki otrzymali tablice matematyczne, które z pewnością wykorzystają w przyszłości, drobne upominki oraz oceny celujące z matematyki. Brawo!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.