Projekt „Bookmark slogans”

Projekt w trakcie realizacji z 4 partnerskimi szkołami z Czech, Portugali i Grecji. Działalność ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i składa się z trzech części:

a) wykonanie zakładek z hasłami zachęcającymi do czytania książek

b) rozdanie zakładek młodszym uczniom,

c) nagranie krótkich filmików pokazujących jak uczniowie, używając języka angielskiego, zachęcają do czytania.

Właśnie zakończyliśmy pierwszy etap projektu – uczniowie klas IVA, IVB, VB i VC własnoręcznie wykonali zakładki do książek. Oto efekty ich pracy:

Etap II projektu

Uczniowie klas czwartych i piątych, biorący udział w projekcie, przekazali już swoje własnoręcznie zrobione zakładki uczniom klas I-III. Dzieciom bardzo podobały się wszystkie zakładki i slogany wymyślone przez ich starszych kolegów. Panie wychowawczynie przeprowadziły z nimi również pogadankę na temat istoty czytania książek, po której wszyscy jednogłośnie obiecali korzystać z wręczonych zakładek czytając dużo książek.

Poniżej przedstawiamy fotolerację z przekazania zakładek (załącznik- zdjęcia):

Zakończyliśmy już pracę nad projektem eTwinning Bookmark Slogans. Produktem finalnym naszego projektu są krótkie filmiki promujące czytelnictwo. Nagrywając je świetnie się bawiliśmy, ale również ciężko pracowaliśmy. Efekty naszej pracy możecie obejrzeć poniżej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego wspólnego filmu.

Opiekunowie projektu: p. Olga Góźdź, p. Marta Goska, p. Iwona Pyrgiel