Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie regularnie korzystają z wyremontowanej i wyposażonej sali w ramach projektu Laboratoria przyszłości na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 141.000.00 zł

Szkoła zakupiła w ramach programu następujące wyposażenie:

• Drukarka 3D wraz z oprogramowaniem
  • Akcesoria do drukarki 3D, w tym filament
  • Aparat cyfrowy z możliwością nagrywania filmów
  • Gimbal
  • Statyw fotograficzny
  • Zestaw oświetleniowy do realizacji nagrań
  • Sprzęt nagłaśniający ( głośniki, mikrofony, mikroporty, słuchawki, subwoofer)
  • Gogle Wirtualnej Rzeczywistości (ClassVR) wraz z akcesoriami i oprogramowaniem
  • Klocki LEGO z serii Education SKIPE Prime
  • Phyton Moduł Robotyka i kodowanie