Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Życie bajką jest”
Z ogromną radością przedstawiamy dwie uczennice naszej szkoły, które zostały laureatkami części plastycznej XXX Ogólnopolskiego Konkursu im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” z tematem przewodnim „W krainie, gdzie sny stają się baśnią”.
Nagrodę Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury zdobyła: Angelina Maslyk z klasy 6b, a wyróżnienie w konkursie Gabrysia Górska z klasy 7b. Praca Hanny Machel z klasy 6c uzyskała kwalifikację do wystawy pokonkursowej.
Składamy serdeczne gratulacje laureatkom tego wyjątkowego wyróżnienia. Wasz niezwykły talent, kreatywność i wrażliwość artystyczna zostały docenione przez ogólnokrajowe jury. Dodajmy, że nie pierwszy raz…
Życzymy Wam niegasnącej pasji, kolejnych wspaniałych sukcesów i radości z tworzenia.




„Wiosenny pejzaż”
Szkolny konkurs plastyczny „Wiosenny pejzaż” został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 146 uczniów z klas 4-7. Jury w składzie: dr Anna Lehmann, mgr Irmina Kuzik, mgr Joanna Jeziorska niezależnie oceniło prace i po zsumowaniu punktów przyznało nagrody w dwóch grupach wiekowych.
Klasy 4-5
I miejsce Dominik Garnysz kl. 4a
II miejsce Alicja Włodarczyk kl. 5a
II miejsce Bartek Pytasz kl. 5b
III miejsce Matylda Musiałek kl. 4a
III miejsce Olek Piasecki kl. 4a
Wyróżnienie Mateusz Rzepkowski kl. 5b
Wyróżnienie Aleksander Gad kl. 4a
Klasy 6-7
I miejsce Angelina Maslyk kl. 6b
III miejsce Tereska Balińska kl. 7a
III miejsce Hania Stępnik kl. 6a
Wyróżnienie Natan Jarkowiec kl. 7a
Wyróżnienie Patrycja Wojciechowska kl. 6c
Wyróżnienie Lena Pawełoszek kl. 7a
Nagrody – materiały plastyczne – ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Dodatkową nagrodą dla wszystkich laureatów jest ocena 6 z plastyki wagi 5. Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.







Wycieczka do Poznania
Uczniowie klas 1 i 3c uczestniczyli w wycieczce do Poznania, podczas której mieli okazję poznać historię, kulturę oraz tradycje stolicy Wielkopolski. Jednym z głównych punktów programu były warsztaty rogalowe, podczas których dzieci poznały tajniki wypieku słynnych rogali świętomarcińskich. Uczniowie dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat poznańskiej pyry oraz poznali wybrane słowa i zwroty z gwary poznańskiej.
Podczas pobytu w mieście nie zabrakło także spaceru po poznańskiej starówce. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać najciekawsze zabytki i poznać historię tego wyjątkowego miejsca.
Dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobywania wiedzy, integracji oraz wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia oraz niezapomniane wspomnienia.




































Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda….
Uczniowie klas 2 wybrali się na dwudniową wycieczkę pełną wrażeń i przygód. Dzieciaki aktywnie spędzały czas, odkrywając tajemnice jednego z najstarszych pasm górskich w Polsce .
W programie wyprawy znalazły się: Święty Krzyż i Łysa Góra – pełna historii i legend podróż w czasie. Bałtowski Kompleks Turystyczny – spotkanie z dinozaurami oraz mnóstwo innych atrakcji: Słowiańskie Wzgórze, Zwierzyniec Górny, Adventure Planet, Prehistoryczne Oceanarium i Jungle Jump. Zalew Sielpia, gdzie na uczniów czekał zasłużony czas wolny, zabawy integracyjne i relaks nad wodą. Młodzi podróżnicy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi – z głowami pełnymi wspomnień i nowej wiedzy!
















W krainie latających czarownic
W dniach 28–29 maja uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Podczas wyjazdu poznawali historię i legendy regionu, wędrując Drogą Królewską na Święty Krzyż oraz podziwiając słynne gołoborza.
Drugiego dnia odwiedzili Bałtów, gdzie zwiedzili JuraPark i Zwierzyniec Bałtowski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również multimedialna gra Adventure Planet, która przeniosła uczestników do świata dinozaurów i prehistorycznych przygód. Uczniowie wzięli także udział w zajęciach poświęconych dawnym Słowianom. Podczas spotkania dowiedzieli się, kim byli nasi przodkowie, jak wyglądało ich codzienne życie, w co wierzyli oraz jakie mieli zwyczaje.
Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, pozwoliła poszerzyć wiedzę i była doskonałą okazją do integracji. Wszyscy wrócili zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.
















