01gru2011

Oddział przedszkolny na wycieczce

We wtorek 25 października wybraliśmy się całą naszą klasą na wycieczkę do Muzeum Komunikacji Miejskiej. Ze szkoły wyruszyliśmy o godzinie 09.00.

W Muzeum dzieci nauczyły sie właściwego zachowania w autobusach i tramwajach, a więc nie tylko obowiązku kasowania biletów i zachowania czystości, ale również szacunku wobec osób starszych czy poszanowania cudzej własności. Wszystko to odbywało się w formie zabawowej. Dzieci składały model autobusu, kolorowały tramwaj, a następnie zwiedzały muzeum. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały kredki, kolorowanki oraz złożone wcześniej modele autobusu.

Droga powrotna, mimo iż wycieczka już się kończyła była również bardzo wesoła. W końcu – po co marnować czas na marudzenie, kiedy jest go tak mało?

Wycieczkę ogólnie wszyscy uważamy za udaną. Mamy nadzieję, że kolejne będą jeszcze ciekawsze.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.