01gru2011

Ślubowanie klas pierwszych

Tradycyjnie w październiku dzieci z klas pierwszych składają ślubowanie. Jest to symboliczna chwila przyjęcia ich w poczet uczniów naszej szkoły.

W tym roku szkolnym 2011/2012, uroczystość odbyła się w piątek, 28 października. Licznie zgromadzeni goście podziwiali dzieci ubrane w stroje galowe i charakterystyczne birety.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Kolejnym, bardzo oczekiwanym przez dzieci, punktem programu było pasowanie na ucznia. Pani dyrektor dotykała każdego ucznia w ramię i wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Następnie pan w stroju staropolskim pasował każdego lśniącą szablą. Później pani dyrektor życzyła dzieciom sukcesów w nauce, radości ze zdobywania wiedzy i wielu pięknych chwil spędzonych w naszej szkole.

W dalszej części uroczystości wszyscy uczniowie wzięli udział w części artystycznej wspólnie śpiewając, tańcząc i bawiąc się.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali prezenty zakupione przez Radę Rodziców oraz życzenia, aby wyrośli na dobrych i mądrych ludzi.

Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia był wspólny słodki poczęstunek dla dzieci.

Wpis opublikowano w Imprezy. Dodaj do zakładek.