13cze2013

Konkursy „America and its people” i „Stany Zjednoczone w Twoich oczach”

21.05. 2013 r. odbyła się w naszej szkole VIII edycja dwóch konkursów międzyszkolnych:

„AMERICA AND ITS PEOPLE”
„STANY ZJEDNOCZONE W TWOICH OCZACH”

Pod patronatem:

patronat

Sześć drużyn 5 – osobowych, reprezentujących uczniów( klas piątych i szóstych) łódzkich szkół podstawowych zmagało się z testami, quizami i zadaniami w języku angielskim.

Drużyna SP 143 w składzie: Natalia Drobniczak, Lidia Hadrian, Małgorzata Sarzała, Jan Semeradt i Klaudia Gawrońska

Na koniec każda drużyna odpowiadała przed komisją na wylosowane pytania, oczywiście w języku angielskim. Dodatkowe punkty można było zdobyć także za „amerykańskie elementy stroju” uczestników. Przebrania okazały się bardzo oryginalne, była „Statua Wolności”, kowboje Indianie itd..

Komisja w składzie:  Ewa Wachowicz z ŁCDN i KP, Josh Skjold, Agnieszka Mikina z ŁCDN i KP, Michał Woźniak – dyrektor American Corner i Jan Bodo Kaftański z Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

Komisja w składzie: Ewa Wachowicz z ŁCDN i KP, Josh Skjold, Agnieszka Mikina z ŁCDN i KP, Michał Woźniak – dyrektor American Corner i Jan Bodo Kaftański z Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

Na koniec  obejrzeliśmy przedstawienie pt. „THE LEGEND OF BETSY ROSS, THE FIRST AMERICAN FLAG” w wykonaniu uczniów kl. V a i V b przygotowane pod kierunkiem pani Olgi Góźdź.

Wszystkim dopisywały doskonałe humory.

Zgodnie z oceną jury I miejsce zdobyła drużyna SP nr 143, którą do konkursu przygotowywała  pani Elżbieta Glapińska.

II miejsce zajęła drużyna ze SP nr 41, III miejsce drużyna ze SP nr 174,

Wyróżnienia:

• drużyna z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Innowacji Edukacyjnych,
  • drużyna ze SP nr 125,
  • drużyna ze SP nr 204.

GRATULUJEMY  UCZNIOM ZWYCIĘSKICH  DRUŻYN  I  ICH  NAUCZYCIELOM !

photo3

Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Stany Zjednoczone w Twoich oczach” dla uczniów klas I-IV.

Decyzją jury w kategorii uczniów klas I-II:

• I    miejsce – Maria Smoczkiewicz kl. I b SP nr 143
  • II   miejsce – Staś Jaśkiewicz kl. II b Międzynarodowa Szkoła Podstawowa
  • III  miejsce – Wojciech Garczyński kl. II b SP nr 125

W kategorii uczniów klas III-IV:

• I    miejsce – Dominika Wiktorska kl. IV b SP nr 143
  • II   miejsce – Julia Matusiak kl. III SP nr 174
  • III  miejsce – Olga Kamińska kl. III b SP nr 143

W konkursie przyznano także kilka wyróżnień.

photo4

Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie w/w konkursów w SP nr 143:

Olga Góźdź, Elżbieta Glapińska, Elżbieta Pietrzykowska-Tomczak i Katarzyna Niemczyk.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.