13kwi2016

Płazy – Lekcja przyrody na żywo

7 marca odbyła się w naszej szkole lekcja przyrody na żywo dotycząca płazów. Poznawaliśmy zwyczaje, sposoby rozmnażania i odżywiania oraz środowisko życia tych organizmów. Prowadzący zaprezentował kilka okazów płazów bezogonowych i ogoniastych. Mogliśmy podziwiać największą na świecie ropuchę agę, której nie wolno było dotknąć, ponieważ wydziela trującą substancję. Kolejne okazy to rzekotka chińska i australijska, która oprócz tego, że jest największą rzekotką to potrafi jeszcze zmieniać kolor. Następnie oglądaliśmy traszkę chińską, żabę indonezyjską oraz kumaka dalekowschodniego. Furorę zrobiła salamandra tygrysia- Tadeusz. Usłyszeliśmy także nagrane dźwięki godowe wydawane przez płazy.

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.