04maj2016

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM PRZEDSIĘBIORCĄ”

Dnia 22 kwietnia 2016 r. w SP nr 143 odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MAŁYM PRZEDSIĘBIORCĄ”. W konkursie wzięło udział sześć 4-osobowych drużyn reprezentujących uczniów klas trzecich. Uczniowie musieli wykazać się znajomością książki A. Lindgren pt.”Dzieci z Bullerbyn”, gdyż większość zadań dotyczyła rozdziału „Wiśniowa Spółdzielnia”. Komisja konkursowa oceniała także znajomość praw konsumentów, zadania plastyczne i pomysłowość najmłodszych w dysponowaniu własnym budżetem.

W komisji zasiadali:

­ p. Agnieszka Mikina doradca metodyczny ds. przedsiębiorczości Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,

­ p. Maria Wajgner doradca metodyczny ds. przedsiębiorczości Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego,

­ przedstawiciel IKEA-Łódź,

p. Zdzisława Wilk prezes łódzkiego oddziału Federacji Konsumentów.

Komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, gdyż poziom przygotowania drużyn był bardzo wysoki.

– I miejsce zdobyła drużyna ze SP nr 143,

– II miejsce zdobyły drużyny ze szkół: SP nr 34 i SP nr 1,

– wyróżnienia zdobyły drużyny ze szkół: SP nr 202, SP nr 192 i SP nr 65.

Laureaci i wyróżnieni otrzymali pakiet ciekawych nagród od naszego partnera konkursu firmy IKEA-Łódź oraz gadżety reklamowe od firmy PRUDENTIAL. Organizatorów przedsięwzięcia wsparła też finansowo Rada Rodziców SP nr 143.

Patronat nad konkursem objęło Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, zaś patronat medialny- Radio Parada.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i przygotowującym ich nauczycielom.

Wpis opublikowano w Aktualności, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.