15cze2018

Gorączka Złota 2018- rozstrzygnięcie konkursu szkolnego

W okresie od II do końca V 2018 nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji łódzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota” polegającej na zbiórce „złotych” 1-, 2- i  5-groszowych monet z przeznaczeniem na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w Sulejowie.

Uczniowie 11 klas włączyli się do udziału w szkolnym konkursie na Najlepszego Zbieracza Złota ogłoszonym przez pedagoga szkolnego. Przez ponad trzy miesiące dzieci wraz z wychowawcami gromadzili „złoto”, angażując w akcję wszystkich członków rodziny. Do naszej zbiórki tradycyjnie przyłączył się również pan Dariusz Chorążyczewski właściciel sklepu DARTEX oraz jego klienci.

W tym roku ponownie najlepszymi zbieraczami w szkole okazali się uczniowie klasy IIB z wychowawca panią Katarzyną Niemczyk, którzy zdystansowali pozostałych uczestników.

 1. miejsce – klasa IIB – 29 kg 600 dag

Dalsza klasyfikacja przestawia się następująco:

 1. miejsce – klasa IVB – 7 kg 700 dag
 2. miejsce – klasa VB – 5 kg 800 dag
 3. miejsce – klasa VIIB – 5 kg 600 dag
 4. miejsce – klasa VIB – 5 kg
 5. miejsce – klasa  IIIC – 3 kg 700 dag
 6. miejsce – klasa  IB  – 2 kg
 7. miejsce – klasa IVC  – 1 kg 560 dag
 8. miejsce – klasa VIA – 1 kg 540 dag
 9. miejsce – klasa IIA – 740 dag
 10. miejsce – klasa VIIA – 150 dag

Łącznie do siedziby PCK dostarczyliśmy prawie 87 kg złotych monet.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, a zwycięzcom gratulujemy – czeka na nich nagroda- niespodzianka.

Pedagog szkolny

Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje, Konkursy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.