10lis2018

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 6 listopada uczniowie klasy IIB w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Kochasz? OdWaż się na zmiany” organizowanej przez Polskie Centra Dietetyczne uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem „Projektu Zdrowie”, którego jednym z celów była promocja zdrowego stylu życia.

W pierwszej części warsztatów będących elementem działań z zakresu profilaktyki, zgodnie z planem pracy wychowawczej szkoły, dzieciaki obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się, co to znaczy zdrowo się odżywiać, zobaczyły, co zawierają ich ulubione przysmaki i czy są zdrowe. Wyjaśniały pojęcia tj.: kalorie, cholesterol, białko, cukier, węglowodany, BMI. W części drugiej samodzielnie przygotowywały zdrowe przekąski. Z produktów tj.: awokado, suszone pomidory, ser feta, mozzarella, jajka, szczypior, szpinak oraz świeżych owoców powstały pyszne pasty, owocowe szaszłyki i koktajl owocowo- warzywny.  Po zajęciach dzieci z wielką ochotą próbowały przygotowane smakołyki.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.