05gru2018

Sukcesy naszych absolwentów

Z dumą informujemy, że absolwentka Szkoły Podstawowej nr 143 w Łodzi Dorota Banaszczyk, wychowanka Klubu Sportowego OLIMP została Mistrzynią Świata Seniorów w karate olimpijskim, w finałowej walce pokonując Niemkę 2:0. Tym samym została pierwszą polską medalistką mistrzostw świata seniorów w karate olimpijskim, które na najważniejszej imprezie sportowej świata zadebiutuje dopiero podczas igrzysk w Tokio 2020. Dorota Banaszczyk zdobywając pierwszy medal w historii od razu sięgnęła po ten najcenniejszy – złoty.

Serdecznie gratulujemy Dorocie, Jej trenerowi panu Maciejowi Gawłowskiemu oraz  życzymy dalszych sukcesów. Już trzymamy kciuki za start podczas olimpiady w Tokio.

 

Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.