18cze2019

„Młodzi listy piszą” – projekt edukacyjny

Uczniowie klasy IVD w mijającym roku szkolnym brali udział w projekcie edukacyjnym „Młodzi listy piszą”.

Na lekcjach języka polskiego dzieci nauczyły się pisać listy, a projekt pozwolił wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Kilkukrotna wymiana korespondencji z uczniami sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 125 im. Janusza Korczaka sprawiła, że pisanie listu przestało być jedynie techniczną umiejętnością, a stało się przyjemnością. Uczniowie, nieco zdziwieni, że odpowiedź nie przychodzi po chwili, musieli uzbroić się w cierpliwość. Tygodniami trwało wyczekiwanie na listonosza, a moment dostarczenia listu był bardzo emocjonujący.

W tym tygodniu odbyło się podsumowanie projektu – wspólna wycieczka do ogrodu botanicznego. Uczniowie klasy IVD ze Szkoły Podstawowej nr 143 oraz IVA ze Szkoły Podstawowej nr 125 po kilkumiesięcznej wymianie listów mogli się poznać. Uczniowie ocenili napisane przez siebie opisy wyglądu – wyobrażenia zostały skonfrontowane z rzeczywistością.

Wpis opublikowano w Aktualności, Informacje i otagowano jako . Dodaj do zakładek.