26maj2021

Projekt Ja w świecie zawodów – cd. realizacji

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informuję, że  zrealizowaliśmy kolejne tematy w ramach projektu „Ja w świecie zwodów”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w zajęciach pn. „W świecie sztuki – projektanci odzieży”.
Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat przeczytanego wiersza Juliana Tuwima „Wszyscy dla wszystkich” oraz obejrzanych edukacyjnych filmów. Bardzo chętnie opowiadali o tym, w co lubią się ubierać i w czym czują się najlepiej. Chętni uczniowie pokolorowali tematyczne karty pracy i wspólnie wycięli postać dziewczyny i chłopca oraz poszczególne części garderoby, co wymagało szczególnej precyzji. 

Poniższe  zdjęcia przedstawiają wykonany przez uczniów projekt z kolekcji „Wiosna 2021”.

Praca uczniów, projekt z kolekcji "Wiosna 2021"

Kolejne zajęcia w ramach projektu pn. „Jasny cel i dążenie do jego realizacji” zweryfikowały wiedzę uczniów w tym obszarze. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w zawodowe kalambury, a tematyczny film wywołał wiele emocji. Uczniowie zaprojektowali wyjątkowe smycze dla bohatera filmu, małego psa przewodnika. Powstał również plakat z hasłami dotyczącymi osiągnięcia celu.

„Jasny cel i dążenie do jego realizacji”, praca nr 1
„Jasny cel i dążenie do jego realizacji”, praca nr 2

Zajęcia pn. „U lekarza – poznanie pracy weterynarza i jego roli dla zwierząt” realizowane w ramach projektu z uczniami edukacji wczesnoszkolnej były wyjątkowe. Uczniowie wykazali się obszerną wiedzą dotyczącą specyfiki pracy lekarza weterynarza i asortymentu niezbędnego w tym zawodzie. Każdy uczestnik wykonał z plasteliny wyjątkowego zwierzaka, a chętni pokolorowali tematyczną kartę pracy.

Zajęcia pn. „U lekarza - poznanie pracy weterynarza i jego roli dla zwierząt”
Zajęcia pn. „U lekarza - poznanie pracy weterynarza i jego roli dla zwierząt”

Wszystkim Uczniom serdecznie dziękuję za aktywność, zaangażowanie, kreatywność i gratuluję wiedzy z zakresu zawodów.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.