30maj2021

„Zmniejsz dystans – kupuj lokalnie” – Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

W kwietniu Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem „Zmniejsz dystans – kupuj lokalnie”. Z tej okazji uczniowie na lekcji przyrody i geografii korzystali z kalkulatora Foodmiles do mierzenia odległości, jaką żywność przebyła od momentu jej wytworzenia do dotarcia na nasz talerz. Można powiedzieć, że są to żywnościokilometry. Poznanie tego dystansu pomaga w oszacowaniu np. wielkości emisji dwutlenku węgla przy transporcie. Przy tej okazji uczniowie przypomnieli sobie dlaczego wysokie emisje CO2 są szkodliwe dla środowiska oraz dlaczego warto kupować lokalne produkty. Ponadto z okazji Dnia Ziemi p. Dorota Bałdys przygotowała prezentację na temat tego, co dobrego każdy z nas może zrobić dla naszej planety. Dodatkowo wybrani uczniowie, liderzy do spraw promocji zdrowia pod opieką p. Ewy Pilichowskiej, pokazywali poprzez Teams wyhodowany przez siebie szczypiorek i zachęcali rówieśników do założenia własnej hodowli. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z tej akcji.

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.