19sty2022

Projekt „Ja w świecie bankowości” – warsztaty pn. „Jak powstają pieniądze?”

Drugie warsztaty w ramach realizacji projektu odbyły się dnia 18.01.2022r. w godz. 11:30-12:30.

W zajęciach pod nazwą „Jak powstają pieniądze” wzięło udział 10 uczniów z klas 1-3.

Warsztaty rozpoczęto od krótkiego wprowadzenia uczniów w temat spotkania, a następnie uczniowie obejrzeli edukacyjne filmy nawiązujące do produkcji monet, banknotów oraz znaczenia pieniędzy w życiu człowieka.

Po projekcji filmów omówiono z uczniami zagadnienia dotyczące miejsca produkcji monet, sposobu ich transportowania, procesu produkcji banknotów.

Uczniowie otrzymali karty pracy, w których należało odgadnąć hasła. Nikt z uczestników nie miał problemu z wykonaniem tego zadania.

Karty pracy "Ja w świecie bankowości"

Następnie uczniowie zaprojektowali swój pieniądz. Niektórzy podjęli wyzwanie zaprojektowania bilonu, ale większość wybrała banknoty. Z powstałych prac wykonano zbiorczy plakat.