02paź2022

Uczniowie klas 3 w Warszawie

19 września uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pobyt w stolicy Polski rozpoczął się od niezwykłego spaceru po letniej rezydencji ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego, podczas którego dzieci przeniosły się w czasie i spędziły dzień,  jak zwykł robić to król: zatańczyły menueta,  brały udział w zabawach teatralnych czy poszukiwał zwierząt parkowych,  również tych, ukrytych w rzeźbie.

Następnym punktem  wycieczki było podziwianie widoku na Warszawę z 30 pietra Pałacu Kultury i Nauki, z aż 114 metrów. Nie mogło zabraknąć spaceru  po Starym mieście,  podczas którego  uczniowie poznali historię miasta,  podziwiali metamorfozę Warszawskiej  Syreny i z ciekawością słuchali fascynujących opowieści i legend warszawskich.

Zwieńczającym punktem wycieczki było  zwiedzanie Stadionu Narodowego i trasy piłkarskiej. To była niesamowita przygoda!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.