19lis2022

Święto Niepodległości w naszej szkole

104 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili udziałem w kilku konkursach: oratorskim, wiedzy o Polsce i Polakach oraz recytatorsko-wokalnym. Nastąpiło też rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Pejzaże Polski”.

Najpierw w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie klas 7 – 8. Przed publicznością wygłosili swoje najlepsze przemówienia reprezentanci poszczególnych klas ósmych. Ich zadaniem było zachęcenie rówieśników do pielęgnowania tradycyjnych wartości, takich jak przyjaźń, wolność, honor, rodzina, patriotyzm. Z tego bardzo trudnego zadania najlepiej wywiązali się: Nikola Jarkowiec z klasy 8e (I miejsce), Zuzanna Świecka z klasy 8b (II miejsce), Maciej Lewandowski z klasy 8d (III miejsce), Julia Śliwińska z klasy 8a oraz Julian Piotrowski z klasy 8c.

Następnie trzyosobowe zespoły klas 8 zostały przeegzaminowane z wiedzy o Polsce i Polakach. Uczniowie odpowiadali na pytania z historii, geografii i literatury polskiej. A oto wyniki:

  • I miejsce – 8e,
  • II miejsce – 8a,
  • III miejsce – 8c.

Potem przyszedł czas na konkurs recytatorski-wokalny, w którym udział wzięli uczniowie klas 4 – 6.
Najlepszymi recytatorami okazali się:

  • Aniela Piech z klasy 6b – I miejsce,
  • Stanisław Dargiel z klasy 4b – II miejsce,
  • Antoni Maślankiewicz z klasy 5a – III miejsce.

Natomiast najlepszymi wykonawcami piosenek byli:

  • Julia Kapłon z klasy 4a – I miejsce,
  • Mateusz Wspaniały z klasy 5a – II miejsce,
  • Krzysztof Witaszczyk z klasy 6b – III miejsce.
  • Publiczność gorąco nagradzała brawami każdy występ. Atmosfera była wspaniała.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom poszczególnych konkursów. Dziękujemy wspaniałej publiczności!

Specjalne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy tę uroczystość przygotowali i poprowadzili, czyli Paniom Wioletcie Sobieraj, Kamili Banaś-Zając, Julii Makowskiej- Nastarowicz, Marioli Bolonek, Irminie Kuzik i Wiktorii Kawie, a także Radzie Rodziców, którzy ufundowali nagrody dla uczniów.

Dziękujemy!

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.