09kwi2024

Sukces Tatiany

Z nieukrywaną dumą informujemy, że Tatiana Szymutko uczennica klasy 6a wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii. Do udziału w turnieju wiedzowym zainspirował ją tata oraz marzenie, aby zostać w przyszłości lekarzem.

Dziewczynka przygotowywała się pod kierunkiem: pani Doroty Klatt oraz pani dr inż. Magdaleny Nowosielskiej wykładowczyni w liceum Politechniki Łódzkiej przy wsparciu pani Justyny Zając nauczycielki chemii naszej szkoły.

Tatiana w ostatnim finałowym etapie, do którego doszło jedynie 31 uczestników z 729 startujących w ogóle, zdobyła 39 punktów i zabrakło Jej tylko 1 punktu do uzyskania tytuły finalisty. Serdecznie gratulujemy Tatianie i Jej rodzicom tak niebywałego osiągnięcia oraz życzymy wielu sukcesów na ścieżkach dalszej edukacji .

Warto w tym miejscu przypomnieć, że konkursy kuratoryjne są dedykowane głównie uczniom klas 7 i 8 i są to jedne z bardziej wymagających sprawdzianów wiedzy dla uczniów szkół podstawowych. 

Wpis opublikowano w Aktualności i otagowano jako . Dodaj do zakładek.