01cze2012

Konkursy „America and It’s People” i „Stany w Twoich Oczach”

29 Maja był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły, odbyła się bowiem VII edycja międzyszkolnych konkursów „America and It’s People” i „Stany w Twoich Oczach”, które zorganizowaliśmy wspólnie z Amerykańskim Centrum Informacji i Kultury „American Corner”.

Konkurs „America  and It’s People” dla klas V-VI podzielony był na 3 etapy: quiz, odpowiedź ustna oraz prezentacja wcześniej przygotowanego show. Każdy z etapów był prowadzony  w języku angielskim i dotyczył tematyki związanej ze Stanami Zjednoczonymi. Dla uczniów klas I-IV przygotowaliśmy konkurs plastyczny „Stany w Twoich Oczach”, którego przedmiotem było wykonanie pracy związanej również z tematyką historii, geografii, kultury i tradycji USA.

Komisja w składzie:

• Redaktor Naczelna „Przeglądu Edukacyjnego”, konsultant WODN w Łodzi p. Anna Iwicka- Okońska
  • Kierownik Ośrodka Jakości i Zarządzania ŁCDNiKP p. Aneta Madziara
  • Doradca Metodyczny ŁCDNiKP p. Agnieszka Mikina
  • Dyrektor Amerykańskiego Centrum Informacji i Kultury „American Corner” p. Michał Woźniak
  • Amerykanin, native-speaker, nauczyciel IV i VIII LO w Łodzi p. Joshua Skjold,

wyłoniła zwycięzców:

„America and It’s People”

I miejsce- SP 143

II miejsce- SP 160

III miejsce- SP 125

Wyróżnienia: SP 204 oraz SP 138

„Stany Zjednoczone w Twoich Oczach”

I miejsce- Wiktoria Wiązowska SP 160

II miejsce- Zuzanna Osiwała SP 143

III miejsce- Franciszek Krawczyk SP 143

I miejsce- Julia Matejas SP 143

II miejsce- Mateusz Skwierczyński SP 125

III miejsce- Jakub Bednarek SP 143

Wyróżnienia:

Jakub Zabuski SP 143

Olga Kamińska SP 143

Igor Podolski SP 125

I miejsce- Horacy Klimanek SP 125

II miejsce- Dawid Kaźmierski SP 160

III miejsce- Dominika Wiktorska SP 143

Wyróżnienie:

Jan Turzyński SP 160

Klasy IV

I miejsce- Sara Butt SP 125

II miejsce- Jakub Dąbek SP143

III miejsce- Łukasz Świerczyński SP 125

Swoją obecnością zaszczyciła nas również Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej- Filia nr 17 p. Krystyna Smużna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich nauczycielom-opiekunom, a także komisji konkursowej za poświęcony czas i podjęty trud oceny umiejętności językowych uczniów.

Dziękujemy również Radzie Rodziców, która wsparła finansowo nasze przedsięwzięcie.

Nagrody w konkursach (za które bardzo dziękujemy) ufundowali:

• Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner”
  • Rada Rodziców przy SP 143
  • Przedsiębiorstwo Handlowe Korob
  • Wydawnictwo Oxford
  • Wydawnictwo Longman
  • Wydawnictwo Macmillan
Wpis opublikowano w Aktualności, Imprezy i otagowano jako . Dodaj do zakładek.